Urolog

 

Wizyta u urologa dla wielu panów może być zupełnie niepotrzebnie krępującym przeżyciem. Większym powodem do wstydu jest jednak nie zadbanie o zdrowie swojego układu moczowo-płciowego. Nieleczone problemy sfer intymnych mogą przerodzić się nawet w nowotwór, prowadzą też często do zaburzeń życia seksualnego, a co za tym idzie - kompleksów i obniżenia nastroju. 

 

Co leczy urolog?

 

Urolog w Medicenter zajmuje się zarówno problemami kobiet, jak i mężczyzn, jednak to w przypadku tych drugich jego kompetencje są znacznie szersze, ponieważ dotykają również sfer życia intymnego. Okolice układu moczowego cechują się wysoką podatnością na infekcje, ze względu na ich wilgotność, która sprzyja rozwojowi bakterii. Do urologa powinniśmy udać się zatem, jeśli odczuwamy takie objawy, jak ból podczas oddawania moczu, nietrzymanie moczu, nieprawidłowości w jego składzie (np. jeśli zaobserwujemy krew, ropę, lub ciemniejszą barwę moczu), ból, swędzenie i obrzęki w obrębie strefy intymnej czy zbyt częste wizyty w toalecie. Mogą one wskazywać na obecność różnych chorób, których leczeniem zajmuje się ten specjalista. Do najczęściej spotykanych należą: 

 

  • Zaburzenia erekcji,

  • zapalenia układu moczowego,

  • nieprawidłowości w pracy pęcherza,

  • przerost prostaty,

  • nowotwory prostaty, nerek, jąder i pęcherza.

 

Przygotowanie do badania urologicznego

 

Co zrobić, żeby badanie u urologa w Medicenter było skuteczne i jak najmniej krępujące? Przede wszystkim warto wcześniej udać się na badania moczu i krwi. Jeśli specjalista będzie miał przed sobą wyniki, to wywiad z pacjentem będzie dużo bardziej precyzyjny. Należy sporządzić także listę przyjmowanych leków, ponieważ to właśnie farmaceutyki są trudno metabolizowane i mogą wpływać na stan zdrowia układu moczowo-płciowego. Zadbaj również o odpowiednią higienę okolic intymnych przed badaniem - zmniejszy to Twoje uczucie skrępowania i na pewno ułatwi pracę lekarzowi z Medicenter.