Reumatolog

 

Męczą Cię bóle stawów i kości? To znak, że trzeba udać się do reumatologa w Medicenter! Ten specjalista zdiagnozuje Twoje bóle zwyrodnieniowe i ich przyczynę oraz wskaże właściwy sposób leczenia. 

 

Jakie choroby leczy reumatolog?

 

Bóle stawów i kości często są bagatelizowane, szczególnie przez młodszych pacjentów. Często nikt nie zastanawia się nad ich przyczyną lub tłumaczy je nadmiernym przeciążeniem lub zmęczeniem, a objawy maskuje, zażywając dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Niezdiagnozowane choroby zwyrodnieniowe stawów mogą jednak prowadzić do poważnych komplikacji i ograniczenia ruchomości, szczególnie w podeszłym wieku. Objawami, które wskazują na potrzebę udania się do takiego specjalisty, są nawracające mimo przyjmowania leków przeciwzapalnych bóle stawów, kości i ścięgien, a także towarzyszące im wysypki, obrzęki i stany podgorączkowe. Do chorób, które najczęściej diagnozuje reumatolog w Medicenter, należą:

 

  • Reumatoidalne zapalenie stawów,

  • gorączka reumatologiczna,

  • przewlekłe stany zapalne tkanki łącznej,

  • toczeń rumieniowaty.

 

Jeśli odpowiednio wcześnie nie rozpoczniemy leczenia, takie dolegliwości jak reumatoidalne zapalenie stawów mogą dać nam się mocno we znaki. Ta choroba, na początku objawiająca się tylko bólem, działa niszcząco na narząd ruchu; prowadzi w ostateczności do przykurczu palców (często można to zauważyć u starszych pacjentów), znacznego ograniczenia ruchomości, inwalidztwa, a nawet przedwczesnej śmierci.

 

Metody leczenia

 

Przed rozpoczęciem leczenia, specjalista z Medicenter przeprowadzi dokładny wywiad i w przypadku zaistnienia takiej potrzeby, zleci szczegółowe badania specjalistyczne (np. Morfologię krwi czy USG). Terapia chorób zwyrodnieniowych jest długotrwała i opiera się przede wszystkim na regularnych wizytach u fizjoterapeuty, wspomaganych leczeniem farmakologicznym oraz, w niektórych przypadkach - zabiegami chirurgicznymi.