Neurochirurg

 

Neurochirurg to specjalista zajmujący się poważnymi chorobami układu nerwowego. W obszar jego dziedziny wchodzą schorzenia nie tylko mózgu, ale również kręgosłupa, nerwów obwodowych czy układu naczyniowego dostarczającego krew do tych właśnie obszarów. Jeśli terapia farmakologiczna okazuje się w Twoim przypadku nieskuteczna, odwiedź neurochirurga w Medicenter!

 

Metody stosowane przez specjalistę od neurochirurgii to zazwyczaj zabiegi inwazyjne. Są stosowane właśnie wtedy, gdy wcześniej zlecona terapia farmaceutykami nie przynosi zamierzonych efektów. Symptomy, których pojawianie się może dać nam sygnał, że warto zgłosić się do takiego specjalisty to m.in.:

 

  • Powtarzające się omdlenia,

  • mrowienie i drętwienie kończyn,

  • dyskopatie,

  • częste bóle i zawroty głowy.

 

Wizytę u neurochirurga może zlecić również lekarz rodzinny lub inny specjalista, taki jak ortopeda czy laryngolog. Jeśli pacjent cierpi na problemy z koncentracją, równowagą lub pojawiają się zaburzenia funkcjonowania kończyn, widzenia, czy słuchu, nie mające swoich źródeł w schorzeniach układu ruchu, wzroku lub słuchu, można podejrzewać, że problem wystąpił w obrębie układu nerwowego.

 

Do najczęściej leczonych przez neurochirurgów chorób należą:

 

  • Urazy rdzenia kręgowego,

  • zmiany nowotworowe w obszarze mózgu i kręgosłupa,

  • dyskopatia szyjna lub lędźwiowa,

  • wodogłowie.

 

Zanim specjalista z Medicenter rozpocznie inwazyjne leczenie, zarządzi precyzyjne badania diagnostyczne, mające na celu dokładnie określić rodzaj i stopień zaawansowania schorzenia. Najczęściej w tej specjalizacji wykorzystuje się badania rentgenowskie, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz niezwykle precyzyjną tomografię emisyjną, która pozwala rozpoznać schorzenie nawet w bardzo wczesnym stadium.

 

Choroby układu nerwowego mogą być wyniszczające i prowadzić do znacznego spadku stopnia sprawności, a nawet śmierci. Jeśli chcesz mieć pewność, że żaden z Twoich objawów nie wskazuje na pojawienie się schorzenia neurologicznego, zapisz się na wizytę do specjalisty w Medicenter.