Kardiolog

 

Choroby układu sercowo-naczyniowego to najczęstsza przyczyna przedwczesnych zgonów wśród społeczeństwa XXI wieku. Wywoływane są one przez obecne w wielu sferach życia czynniki i mogą pozostawać niezauważone, aż do osiągnięcia stopnia zaawansowania zagrażającemu bezpośrednio życiu pacjenta. Nie lekceważ nawet lekkich objawów, mogących wskazywać na wystąpienie schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Odwiedź kardiologa w Medicenter i odpowiednio wcześniej rozpocznij leczenie lub wdróż w życie działania profilaktyczne.

 

Jeśli żyjesz w stresie, nie zwracasz uwagi na dietę, a w trakcie przeciętnego dnia więcej siedzisz niż biegasz, mocno zwiększasz ryzyko zapadnięcia na jedną z chorób układu sercowo-naczyniowego. Do schorzeń, z którymi najczęściej zmagają się pacjenci odwiedzający specjalistę z Medicenter, można zaliczyć:

 

  • Nadciśnienie tętniczne,

  • niewydolność serca,

  • zapalenie mięśnia sercowego,

  • chorobę wieńcową,

  • arytmię serca.

 

Jeśli zaobserwowałeś u siebie często nawracające objawy, takie jak omdlenia, uczucie uderzenia krwi do głowy, zmiany tempa bicia serca, ucisk w klatce piersiowej czy nawet obrzęki twarzy i kończyn, nie ignoruj ich. Niezdiagnozowana i nieleczona choroba będzie się rozwijać i prowadzić w ostateczności nawet do śmierci.

 

Pamiętaj, że choroba układu sercowo-naczyniowego to nie wyrok! Kardiolog z Medicenter po wstępnej wizycie i wywiadzie zleci Ci zestaw odpowiednich badań, które pomogą zdiagnozować ewentualną chorobę i przez jak najdłuższy czas zachować dobrą kondycję.