Dermtolog

 

Choroby i zwyrodnienia skóry mogą dotknąć każdego. Wielu nastolatków zmaga się chociażby z trądzikiem, a atopowe zapalenie skóry może męczyć całe życie i często spędza sen z powiek zarówno najmłodszym, jak i dorosłym pacjentom. Co więcej, ich występowanie może wpływać nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne, poprzez powodowanie ciągłego dyskomfortu lub po prostu, oszpecenie. Trzeba mieć też na uwadze, że nawet najbardziej niepozorne zmiany skórne, takie jak niezłośliwe guzki czy pieprzyki mogą przeistoczyć się w końcu w złośliwe nowotwory. Jeśli chcesz wyleczyć lub złagodzić przeszkadzające w codziennym funkcjonowaniu choroby skóry, zgłoś się do dermatologa w Medicenter! 

 

Warto pamiętać, że problemy, z którymi zgłaszamy się do dermatologa, mogą mieć swoje podłoże w chorobach wewnętrznych. Powodowane mogą być na przykład przez choroby zakaźne, weneryczne, nowotworowe, a także alergie czy zmiany hormonalne. Do najczęściej diagnozowanych i leczonych przez dermatologa w Medicenter chorób należą:

 

  • Kurzajki,

  • grzybice,

  • trądzik,

  • atopowe zapalenie skóry,

  • łuszczyca.

 

Dermatolog zajmuje się również leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. To właśnie ten specjalista jest osobą, która diagnozuje kiłę, rzeżączkę czy obecność wirusa HIV, a także pomaga wybrać właściwy sposób terapii. Dermatolog może zlecić leczenie farmakologiczne lub skierować pacjenta na zabieg chirurgiczny w celu usunięcia niechcianej zmiany np. kaszaka, lub włókniaka.