Chirurg

 

Chirurg musi być specjalistą z zimną krwią i pewnym siebie. To właśnie chirurdzy zajmują się poprawianiem i usuwaniem wad skórnych czy też interwencją w przypadkach wszelkich złamań. Jeśli otrzymałeś w Medicenter od dermatologa zalecenie np. usunięcia pieprzyka, nie musisz daleko szukać. W naszym centrum medycznym czeka na Ciebie również chirurg, który zajmie się przeprowadzeniem takiego zabiegu.

 

Z jakim problemem do chirurga?

 

Nie każdy chirurg przeprowadza każdą operację. Specjalista w Medicenter zajmuje się przede wszystkim usuwaniem wad skórnych pod działaniem znieczulenia miejscowego. Udasz się do niego, jeśli chcesz usunąć włókniaka, pieprzyk lub niechcianą brodawkę. Jedną z nowoczesnych metod stosowanych w naszej placówce jest np. koagulacja, która zastępuje klasyczne zabiegi z użyciem skalpela. Wykorzystuje ona prąd elektryczny do naruszenia struktury białek niechcianej zmiany skórnej. Chirurg w Medicenter zajmuje się również przypadkami złamań zarówno u starszych, jak i młodszych pacjentów. To on zadba o poprawne nastawienie uszkodzonej kończyny oraz będzie obserwował i kontrolował rekonwalescencję.

 

Diagnostyka

 

Chociaż chirurg kojarzy się bardziej z leczeniem niż diagnozowaniem, przeprowadza on również mniej lub bardziej inwazyjne badania mające na celu ocenić stan zdrowia pacjenta. W Medicenter taki specjalista może wykonać np. rektoskopię, czyli rodzaj badania endoskopowego. Jeśli męczą Cię ciężkie biegunki lub krwawienia z odbytu, udaj się właśnie do tego specjalisty. Badanie rektoskopowe może pomóc wykryć niepokojące zmiany w obrębie odbytu i błony śluzowej jelita grubego, takie jak obecność polipów czy nadmierny rozrost błony śluzowej.